جک های پارکینگی

جک پارکینگ در مدل های متفاوتی در بازار موجود است که جنس های مختلفی دارند. اما برای اتوماتیک نمودن درب های لولایی بایستی چند فاکتور را مد نظر قرار داد تا بتوان بهترین بهره را از خرید خود برد.

اکنون سیستم های اتوماتیک پارکینگی وجود دارند که بجز کنترل از طریق ریموت قادراند که از طریق SMS، تماس، وای فای و حتی بلوتوث درب را باز کنند. این موارد می تواند در هزینه خرید ریموت برای مجتمع های مسکونی صرفه جویی نماید. همچنین برای منازل ویلایی قابلیت تماس و Sms موارد بسیار کاربردی است.

شرکت ویستا سازه رزان جهت تضمین کیفیت و کارایی جک های پارکینگی روی درب ها از بهترین متریال موجود در بازار استفاده می کند.

کنترل از راه دور یا ریموت

با استفاده از کنترل ریموت و یا حتی تلفن همراه به راحتی می توان درب های اتوماتیک را باز و بسته کنید. این امکان تردد در اماکن را راحت تر کرده و امنیت محیط را افزایش می دهد.

کنترل-جک-درب-پارکینگ

تجهیزات ایمنی

جک های پارکینگی اتوماتیک دارای سنسور حرکتی و چشمی مادون قرمز جهت کنترل هستند که این تجهیزات با کاهش سرعت یا توقف کامل از برخورد درب به موانع جلوگیری می کند.

انواع جک های پارکینگی

جک درب پارکینگ الکترومکانیک

متداول ترین، کم خرج ترین سیستم دربازکن پارکینگی از همین سیستم استفاده میکند. سیستم کارکرد  بازوهای الکترومکانیک به این صورت است که قدرت از موتوری که داخل بازو کار شده به سیستم گیربکس منتقل شده و  از آن به واسطه چرخ دنده هایی که دارد به نیروی خطی مبدل می گردد.

تمام جک های پارکینگی ایرانی از این سیستم استفاده میکنند و به دلیل تکنولوژی ارزانی که دارند تعمیرپذیری آن آسان تر و سریع تر از مدل های دیگر است.

مزایای جک پارکینگی الکترومکانیک

  1. ارزانتر از سایر جک های پارکینگی
  2. تعمیر پذیری ساده و سریع
  3. دارای تنوع مدل با قدرت های مختلف

معایب

  1. محدودیت برای تردد بسیار بالا
  2. وجود برخی محصولات بی کیفیت در این سیستم

جک درب پارکینگ هیدرولیک

نمونه ای دیگر از مکانیزم دربازکن پارکینگ است که با استفاده از فشار روغن برای باز و بسته کردن درب استفاده می کند. با اینکه نام این جک ها هیدرولیک است اما خوشبختانه هیچ پمپ روغنی به صورت مجزا وجود ندارد و مهندسین سازنده توانسته اند این مخزن را را به همراه پمپ و سایر لوازم داخل بازوها جایگذاری نمایند.

ساخت جک درب پارکینگ هیدرولیکی بسیار پرهزینه است و در نتیجه قیمت آن نیز برای مصرف کننده بالا میرود. خبر خوب این است که در حالت عادی برای درب های معمولی لزومی برای استفاده از سیستم های هیدرولیکی نیست و تنها برای درب های خاص مثلا بسیار پرتردد یا بسیار سنگین و عریض گاراژی یا صنعتی می بایست از این نوع جک ها استفاده نمود.

مزایای جک پارکینگی هیدرولیکی

  1. استهلاک بسیار پایین به نسبت سیستم های الکترومکانیکی
  2. مناسب برای اماکن تردد بسیار بالا
  3. کیفیت بسیار بالا در ساخت محصولات هیدرولیکی

معایب

  1. قیمت بسیار بالا و قطعات گران
  2. نیاز به بازدید فصلی یا ماهانه

همیشه اولین نفر باشید! برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها و جدیدترین کالاها در خبرنامه ثبت‌نام کنید.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟